Skip to content
TÜM ÜRÜNLERDE SEPETTE ANINDA %15 İNDİRİM, PEŞİN FİYATINA 3 TAKSİT VE ÜCRETSİZ KARGO

Güneş Gözlüğü Bakımı

Güneş Gözlüğü Bakımı

Güneş gözlükleri fiyat performans açısından çeşitlilik gösteriyor. Çerçeve ve cam kalitelerine göre fiyatlar değişiyor. Tarzlara göre ayrılan modeller dört mevsimin favorisi olarak karşımıza çıkıyor. Stili tamamlayan bir parça olmasının ötesinde göz sağlığı için de oldukça önemli olan güneş gözlüklerinin özenle korunması gerekiyor.

İşte bu sebeple sizlere cam bakımını nasıl yapmanız gerektiğini anlatmak istiyoruz.

Güneş Gözlüğü Bakımı Neden Önemli?

Unutmamalısınız ki, güneş gözlükleri zamansız ve uzun ömürlü kullanabileceğiniz parçalardır. Gözlüklerin yüzünüzdeki duruşuna dikkat ettiğiniz gibi, satın aldığınız güneş gözlüğünü uzun yıllar kullanabiliyor olmanıza da dikkat etmelisiniz. Bu sebeple doğru temizlik yapmanız en az gözlük seçiminiz kadar önemlidir.

Güneş gözlüklerinizi temizlemek için hazır gözlük temizleme solüsyonları alabilir, gözlük temizleme kitlerini kullanarak düzenli bir temizlik yapabilirsiniz. Ancak biz sizlere biraz daha ayrıntılı bir bakımı anlatmak istiyoruz.

Güneş Gözlüğü Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Öncelikli adım olarak gözlük camlarınızı ve çerçevelerinizi düzenli olarak temizlemenizi öneririz. Örnek vermek gerekirse, nasıl kıyafetlerinizi düzenli olarak yıkıyorsanız güneş gözlüklerinizi de düzenli olarak temizlemeli, kirlenmiş cam ve çerçeveleri uzun süre bekletmemelisiniz. Peki bu temizlik nasıl olmalı?

Ilık bir suyun içerisine bir damla katkısız bulaşık deterjanı veya el sabunu ekleyebilir bu karışımı gözlüğünüzün üzerine az miktarda dökebilirsiniz. Sabunlu suyu gözlüğün tüm yüzeyine elinizle yayın. Bu gözlüğünüzün tüm ayrıntılarının temizlenmesini sağlayacaktır. Sonrasında ise ılık su ile sabunu gözlüğünün üzerinden nazikçe temizleyin. Mikrofiber temizleme bezi ile gözlüğünüzü kurulayın. Son adım olarak ise, gözlüğünüzün üzerindeki tozları almak ve gözlüğü parlatmak için gözlük temizleme solüsyonunu gözlüğünüzün üzerine sıkın. Tekrar mikrofiber bez ile tamamen kurulama yaptıktan sonra gözlüğünüzün temizliğini tamamlayabilirsiniz.

Go to top Top